یكی از پر كاربردترین برنامه های ارتباطی در اینترنت برنامه Yahoo Messenger است كه در ایران بسیار از آن استفاده می شود. به همین خاطر برای این برنامه پر طرفدار نرم افزارهای هك و بوت زیادی نوشته شده است. یكی از این برنامه ها به نام Y! Intai است. این برنامه محیطی شبیه به خودyahoo messenger دارد و كار با آن بسیار آسان است. شما توسط این برنامه می توانید كسانی كه به صورت مخفی (Invisible) وارد yahoo messenger شده اند را آشكار كنید و یا اگر كسی Web Cam خودش را روشن كرده باشد به صورت مخفی و بدون اجازه از وی تصویر اورا داشته باشید و یا او را Boot كنید.

>>>>>

یكی از پر كاربردترین برنامه های ارتباطی در اینترنت برنامه Yahoo Messenger است كه در ایران بسیار از آن استفاده می شود. به همین خاطر برای این برنامه پر طرفدار نرم افزارهای هك و بوت زیادی نوشته شده است. یكی از این برنامه ها به نام Y! Intai است. این برنامه محیطی شبیه به خودyahoo messenger دارد و كار با آن بسیار آسان است. شما توسط این برنامه می توانید كسانی كه به صورت مخفی (Invisible) وارد yahoo messenger شده اند را آشكار كنید و یا اگر كسی Web Cam خودش را روشن كرده باشد به صورت مخفی و بدون اجازه از وی تصویر اورا داشته باشید و یا او را Boot كنید.

 

این برنامه را برای راحتی كار به چند بخش تقسیم می كنیم و هر بخش را توضیح می دهیم.

 1. منوی File :

  1. گزینه Sign in … : اولین كار برای كار كردن با این برنامه این است كه شما با یك Account موجود دریاهو توسط این برنامه وارد یاهو(Login) بشود.این گزینه شامل سه گزینه است كه گزینه Server برای انتخاب یكی از سرویس های یاهو است تا بتوانید با ID خود وارد شوید كه انتخاب یكی از این سرویس های موجود در لیست برنامه الزامی است. گزینه Yahoo ID قسمتی است كه در جلوی آن باید User name خودتان را وارد كنید و در قسمت Password باید رمز عبور ID خودتان را به صورت صحیح وارد كنید *.هرگاه نتوانستید با یكی از سرویس ها وارد بشوید با یكی دیگر از سرویس های موجود در لیست قسمت Server امتحان كنید.*

.

  1. گزینه Sign Out  : با استفاده از این گزینه می توانید به كار خود خاتمه بدهید و ID خود را كه login یا روشن كرده بودید را خارج كنید (Logout).

  2. گزینه Abort : توسط این گزینه هر عملی را كه برنامه در حالت انجام آن است Cancel كنید.

  3. گزینه  ... Export List : توسط این گزینه می توانید از ID هایی كه در لیست این برنامه اضافه كرده اید یك نسخه پشتیبان تهیه كنید (BackUp) زمانی كه بر روی این گزینه كلیك می كنید پنجره ای باز می شود كه از شما مسیر و نام فایل را برای ذخیره كردن می پرسد كه در زمان ذخیره فایلی با پسوند .yiu می سازد. شما برای این باید یك نسخه پشتیبان از ID  ها داشته باشید تا زمانی كه برنامه را خذف كردید و یا اگر نیاز شد در جایی دیگر این لیست به برنامه اضافه بشود و نیاز نباشد تمامی ID هارا دوباره وارد كنید.

  4. گزینه Import List … : فایلی راكه توسط گزینه Export list ایجاد كرده اید را با استفاده از این گزینه به برنامه معرفی می كنید و به صورت خود كار تمامی ID های موجود در فایل را به برنامه اضافه می شوند.

  5. گزینه Preferences : با استفاده از این گزینه، تنظیمات برنامه را می توان تغییر داد.

این گزینه شامل سه تب می باشد :

1.      Refresh : این گزینه برای تنظیمات قسمت نمایش ID ها می باشد كه شامل گزینه ها ی زیر است :

·        Status to refresh : شامل سه گزینه است، زمانی كه شما بر روی كلید Refresh در برنامه كلیك می كنید كدام كار را انجام دهد.

 

Online : یعنی در زمان Refresh فقط Online بودن ID ها را چك كند.

Online & Webcam : در زمان Refresh كردن Online  و روشن بودن Webcam آن ها را چك كند.

Webcam : در زمان Refresh کردن فقط ID هایی را جستجو كند كه Webcam آن ها روشن باشد.

Disable : این گزینه هم برای این است كه هیچ یك از این سه كار را در زمان Refresh كردن انجام ندهد.

·        Refresh user list every : این گزینه برای این است كه خود برنامه به صورت خودکار لیست ID ها را مثلا هر 15 دقیقه چك كند تا كسانی كه قبلا در زمان Login كردن  Onlineنبودند را چك كند.

·        in Refresh time out : هر بسته اطلاعاتی كه برای بوت كردن برای طرف می فرستد یك زمان مشخصی دارد كه این زمان را برای هر بسته اطلاعاتی از این طریق تعریف می كنند.

·        Automatic log in again on refreshing : برای Refresh  كردن گاهی به صورت خودكار Logout,Login كند.

·        Silent Webcam check : در موقع Refresh  كردن لیست  ID ها به صورت مخفی روشن بودن Webcam های آن ها را هم چك كند.

·        Server : در جلوی این كلمه دو مستطیل سفید رنگ وجود دارد كه در اولی آدرس سروری كه به آن متصل می شوید را باید وارد كنید و دومین مستطیل برای درگاهی Port)) كه برنامه باید از آن برای اتصال استفاده كند به كار می رود.

·        Lunch webcam viewers when found : زمانی كه لیست ID ها را چك كرد هركدام از ID ها كه Webcam آن ها روشن بود، را برای شما باز كند تا بتوانید تصویر آن ها را داشته باشید.

2.     Webcam :

·        Persistent request every : با توجه به زمانی كه بر حسب ثانیه در جلوی این گزینه وجود دارد می توان زمان فرستادن درخواست دیدن تصویر از كسی كهWebcam دارد را مشخص نمود. كه به صورت استاندارد 60ثانیه تعریف شده است.

·        Request again after rejected in : در این قسمت زمان فرستادن درخواست دیدن تصویر شخص مورد نظر، در زمانی كه درخواست قبلی موفق نبوده است را مشخص می كنیم. كه در این برنامه به صورت پیش فرض 5 ثانیه مشخص شده است، زمانی كه درخواست قبلی موفق نبود 5 ثانیه صبرمی كند سپس درخواست دیگری می فرستد.

·        Automatically start viewer when lunched : اگر این گزینه را فعال كنید زمانی كه Webcam كسی را پیدا كرد به صورت خودكار تصویر وی را پخش كند.

·        Always start viewers in anonymous mode : زمانی كه می خواهید تصویر كسی را ببینید اگر این گزینه فعال بود به صورت ناشناس این كار را برای شما انجام می دهد.

·        Always start viewers in persistent mode : اگر این گزینه فعال باشد تصویر را برای شما در پنجره ای با حالت پایدار به نمایش می گذارد.

·        Always start viewers with capture active : این گزینه برای گرفتن عكس از تصویر كسی است كه در حال دیدن آن هستید یعنی اگر این گزینه را فعال كنید می توانید در زمان دیدن تصویر شخص مورد نظر از آن عكس برداری كنید.

·        Always start viewers with smart zoom : زمانی كه این گزینه فعال باشد و شما درحال دیدن تصویر كسی هستید می توانید صفحه تصویر را بزرگ نمایی (Zoom) كنید.

·        Save captured images in  : این قسمت وابسته به فعال بودن گزینه Always start viewers with capture active است یعنی اگر این گزینه فعال باشد عكس هایی را كه می گیرد  در مسیری كه در مستطیل نوشته شده است می ریزد كه به صورت دلخواه می توانید آن را تغییر دهید.

 

 

3.      Boot :

·        Waite before next victim in : مقداری كه برای این گزینه معین می كنید فاصله زمانی حمله قبلی با حمله بعدی را مشخص می كند كه بر حسب میلی ثانیه است.  به صورت پیش فرض 50 میلی ثانیه بعد از حمله صبر می كند سپس حمله بعدی را شروع می كند.

·        Send boot packet every  : مقداری كه برای این گزینه نیز معین می شود برای تعیین فاصله زمانی فرستادن بسته های boot است كه این هم بر حسب میلی ثانیه محاسبه می شود.

·        Maximum boot packet to send is  : تعیین تعداد Packet هایی كه باید فرستاده شوند.

 

2.      منوی Edit :

a.      Add Group : این گزینه همانند Add Group در یاهو است وقتی برروی این گزینه كلیك كنید از شما اسم گروهی را كه می خواهید درست كنید می پرسد، پس از وارد كردن نام گروه بر روی Ok  كلیك كنید در این زمان در قسمت لیست دوستان خود یك گروه جدید دارید كه می توانید ID های مورد نظر خودتان را در آن گروه وارد كنید.

b.      Add User : با استفاده ازاین گزینه ID هایی را كه می خواهید وارد لیست برنامه بشوند را وارد می كنید كه شامل دو گزینه است :

                                                              i.      Group : در این جا معین می كنید كه ID ای كه می خواهید اضافه بشود در كدام گروه باشد.

                                                            ii.      Yahoo ID : در این قسمت هم فقط ID شخص مورد نظر را می نویسید. مثلا شخصی چنین E-mail,ID ای دارد :

                                                  Test E-mail : Test@yahoo.com , ID :

در این مثال شما فقط ID طرف یا كلمه ای كه قبل از كاراكتر @ نوشته شده است وارد كنید.

                                c.      Delete : گاهی اوقات نیاز به په پاك كردن یك ID دارید كه برای حذف یك ID از لیست می توان ازاین گزینه استفاده كنید. یك ID را از لیست انتخاب كنید و بر روی این گزینه بزنید آنگاه از شما سوال می كند كه آیا مطمئن هستید كه این ID حذف شود و بر اساس نیاز خودتان به این سوال پاسخ می دهید.

                               d.      Modify : این گزینه برای تغییر دادن ID یا گروه كسی كه در لیست شما است زمانی كه برروی این گزینه كلیك می كنید صفحه ای همانند صفحه Add user برای شما می آورد كه در آن قسمت می توانید تغییرات لازم را انجام دهید.

                               e.      Move  : اگر نیاز پیدا كردید كه ID كسی را از یك گروه به گروه دیگر بفرستید، اول ID آن شخص را از لیست انتخاب كنید و سپس برروی این گزینه بزنید و گروه جدید آن را مشخص كنید و بر روی كلید Ok بزنید.

                                 f.      Find : برا جستجوی ID كسی از میان لیست ID های موجود در برنامه است. زمان كه بر روی این گزینه كلیك می كنید پنجره ای با یك مستطیل خالی می آورد كه شما می بایست كلمه مورد نظر خودتان را برای جستجو در این قسمت وارد كنید و بر روی كلید ok بزنید اگر كلمه مورد نظر شما را پیدا كرد به صورت خودكار، در لیست، آن را به حالت انتخاب در می آورد ولی اگر پیدا نكرد پیغامی مبنی بر این كه پیدا نشده است ا برای شما نمایان می كند.

                               g.      Copy name : اگر بر روی این گزینه بزنید از اسم آن شخصی كه در حالت انتخاب بوده است را  یك كپی بر می دارد و شما آن را می توانید در جایی دیگر همانند برنامه Notepad كپی كنید.

 

 

3.      منوی View : 

      Collasp,Collasp All,Expand,Expand All برای نحوه نمایش لیست ID ها می باشد كه شما به تنهایی می توانید كار این چند گزینه را یاد بگیرید.

a.      Refresh : این گزینه برای تازه سازی یا به روز كردن اطلاعات مورد جستجوی خود برنامه است یعنی زمانی كه شما با برنامه Login كردید یك بار لیست را چك می كند و تا زمانی كه شما بر روی كلید refresh نزنید دیگر لیست را چك نمی كند كه آیا فرد جدیدی Online شده است یا خیر.

b.      Refresh of  : این گزینه برای تازه سازی لیست است كه شامل چند گزینه زیر است :

1)                      Online : اگر این گزینه را فعال كنید فقط Online بودن ID ها را چك می كند